سگ و گربه
شنای سگ

آیا سگ‌ ها می‌ توانند شنا کنند؟

آیا سگ شما با هیجان به سمت همه آب‌هایی که می بیند می‌دود؟ یا سگ شما با آب دشمنی دارد و از آن به شدت متنفر است و برای خشک ماندن هر کاری انجام می‌دهد؟ هر سگی متفاوت است و همه با عشق خیس شدن متولد نمی‌ شوند. چقدر درباره شنای سگ‌ ها اطلاعات دارید؟

شنای سگ

نژاد سگ شناگر

بسته به نژاد، با وجود این‌که سگ شما می‌ تواند به طور طبیعی شنا‌گر باشد، ممکن است برایش چالش برانگیز و سخت هم باشد. با این حال، ممکن است بخواهید به ساحل بروید یا از تعطیلات لذت ببرید. حتی ممکن است یک استخر در حیاط پشتی خود داشته باشید. چه سگ شما از آب بازی لذت ببرد یا ماندن در خشکی را ترجیح دهد، برای ایمنی او ضروری است که یاد بگیرد در آب و یا اطراف آب راحت باشد و شنا کند .

نژاد شناگر سگ

همه نژادها شناگر غریزی نیستند

اگر به ویژگی کلی یک نژاد فکر کنید ، طبیعی است که برخی از آن‌ها به سمت آب کشیده می‌شوند. نژادهای خاصی برای شنا متولد شده‌اند زیرا برای کارهای آب توسعه یافته‌اند؛ از شنای سگ‌ها استفاده‌های زیادی می‌کنند. سگ‌های لابرادور رتریور یا نوا رتریور را در نظر بگیرید. این سگ‌ها برای بازیابی پرندگان آبزی و برای شکار پرورش داده شدند. این سگ‌ها از نظر فیزیکی شناگران بسیار خوبی هستند و بیشتر آن‌ها تنها کاری که به آن علاقه دارند شنا در آب است.

نژاد بولداگ

سگ هایی که شناگر طبیعی نیستند

به گفته میشل گودلوسکی ، داور مسابقات غواصی سگ‌ ها، به نظر می‌رسد برخی از نژادها از همان لحظه‌ای که آب می‌ بینند، بلدند شنا کنند در حالی که نژادهای دیگر این‌گونه نیستند و جنبه‌های دیگر آب را می‌ بینند “برخی نژادها نیز هستند که به علت نوع توزیع وزن آن‌ها در بدنشان (به عنوان مثال بولداگ‌ها) بدون جلیقه نجات نم یتوانند به خوبی شنا کنند” نژادهایی که پا کوتاهند و بدن بلندی دارند مانند (داشهوند) نیز می‌توانند خودشان را به آب بزنند. بنابراین، همه سگ‌ها می‌توانند شنا کنند؟ اگرچه این یک افسانه است که همه سگ‌ها شناگران طبیعی و ذاتی هستند، اما با داشتن جلیقه نجات و برخی از کلاس‌های مخصوص شنای سگ، هر نژاد باید بتواند در آب شنا کند.

منبع:https://www.akc.org/

مهران نعیمی

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.