سگ و گربه

7 اشتباه رایج درباره‌ سرپرستی گربه

سرپرستی حیوانات یک گام بزرگ است که برداشتنش ساده نیست. این فرهنگ باید در کشور جا بیوفتد که به جای خرید و فروش از سرپرستی حیوانات استفاده کنیم. در اینجا راجع به نگهداری گربه و اشتباهات رایج ان صحبت می کنیم.

با اینکه شخصیت گربه ها مستقل است ولی به این معنا نیست که گربه تان را به حال خود رها کنید.

شتاب در سرپرستی گربه

عجله در سرپرستی گربه عواقب بسیار بدی دارد برای مثال شما اگر لباسی خریده باشید و به هر دلیلی از رنگ اش خوشتان نیاید می توانید آن را تعویض و یا پس بدهید بدون اینکه به کسی آسیبی برسانید. منطقی است که لباس از پس دادن آن ناراحت نمی شود ولی هنگامی که یک موجود زنده مانند گربه را به سرپرستی می گیرید او جزوی از اعضای خانواده شما می شود و با خرید لباس زمین تا آسمان تفاوت دارد. وقتی سرپرستی گربه را بر عهده می گیرید باید تا آخر عمرش از او مراقبت کنید.

نا آگاهی از مخارج گربه

سرپرستی گربه تقریبا معادل سرپرستی یک کودک است. همان هزینه ای که صرف کودک می شود به همان اندازه یک گربه خرج دارد. اگر از پس مخارج بر نمی آیید و یا اطلاعی از آن ندارید لطفا دست به این کار نزنید. کسی که از پس سرپرستی یک کودک بر نمی آید، توان نگه داری گربه نیز نخواهد داشت. شما باید اطلاع کافی راجع به این موضوع داشته باشید زیرا هرگونه کوتاهی در این امر شما را مدیون گربه تان می کند.

عقیم نکردن گربه پس از سرپرستی

گربه های ماده معمولا برای جذب گربه نر زوزه می کشد و یا ممکن است اطراف خانه ادرار کند. گربه نر هم برای جفت گیری دست به هر کار خلاقانه ای می زند که از خانه فرار کند. در صورتی که ای اتفاق رخ دهد مسلما گربه تان آسیب جدی ای می بیند. هنگامی که گربه نر عقیم نشود هم خیلی پرخاشگر می شود و هم با پاشیدن ادرار خود در خانه قلمرو خود را علامت گذاری می کند. همچنین گربه نر پس از عقیم شدن رفتار بهتری خواهد داشت. با عقیم کردن زودهنگام گربه می توانید از مشکلات مربوط به پرخاشگری آن جلوگیری کنید.

غفلت در درمان های پزشکی

همانطور که گربه های معمولی بیماری جزئی می گیرند و سریع بهبود می یایند اما اگر بیماری سختی بگیرند فورا می میرند. با خود نگویید چون گربه تان خانه است نیاز به واکسن ندارد و یا دیر به دیر به دامپزشک ببرید. گربه نیازمند

  • در صورت بیماری یا تصادف مراجعه به دامپزشک
  • چکاب سالانه
  • واکسیناسیون

است.

صرفه جویی هنگام انتخاب غذا

شما همان پولی که از خریدن غذای ارزان قیمت بی کیفیت باقی می ماند را باید صرف دامپزشک کنید. پس بهتر است از اول یک غذای خوب و با کیفیت برای گربه تان بگیرید تا بعدها به مشکل نخورید. گربه ها موجوداتی گوشتخوار هستند و شما باید غذاهایی سرشار از پروتئین برایشان تهیه کنید. ممکن است گربه تان مقدار کمی از غذای باکیفیت را بخورد زیرا برای رسیدن مواد مغذی به بدنش نیازی به پرخوری ندارد. همچنین می دانید که گربه ها نیازی به غلات ندارند مانند ذرت.

اجازه دادن به پرسه زدن گربه در خارج از منزل

بعضی ها معتقدند گربه مستحق آزادی، استفاده از نور خورشید و زندگی در فضای آزاد می باشد. در حالی که عده ای دیگر معتقد هستند اگر فضای خانه را طوری ایجاد کنید که محیطی شاد و سرحال باشد گربه بهتر است خانه بماند. خارج از منزل خطراتی است که درون منزل وجود ندارد. امروزه ابزاری وجود دارد که شما در خانه هم می توانید فضای مناسبی برای گربه تان ایجاد کنید.

اجازه انجام هرکاری به گربه

گربه نه کودک است و نه سگ. او راه های خودش را دارد برای اینکه خودش را عزیز کند. ممکن است شما متوجه بعضی نیازهایشان نشوید و یا شاید ندانسته راه های آزاردهنده ای را برای برآورده شدن نیازشان داشته باشند. گربه ها عاشق مکان های بلند و یا سوهان کشیدن ناخن هایشان هستند. می توانید راه های بهتری را جایگزین این رفتارهایشان کنید.

مهران نعیمی

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.